Питання та відповіді з ярмарки «Золота осінь» 2018. Як відрізнити живцьований саджанець від сіянцю

На цьогорічній осінній ярмарці, що проходила на початку жовтня в Ужгороді основні питання щодо ківі стосувалися строків початку плодоношення. Ми в своїй інструкції наголошуємо, що при сприятливих умовах воно настає на 3-4 рік. Але багато людей говорили, що в них вже є п’ятирічні рослини, великого розміру, але не плодоносять. Правда більшість, не могли пригадати, де брали саджанці. Тому повторюємо, що ми відповідаємо лише за сорт ківі «Карпат Стратона Валентайн», бо інші можуть потребувати чоловічих та жіночих рослин, а якщо придбаний сіянець, то взагалі неможливо передбачити його якості. З аналогією до дички будь якої рослини. Тому ми рекомендуємо купувати лише живцьовані саджанці визначеного сорту. Принагідно демонструємо, як відрізнити живцьований саджанець від сіянцю:

  1. Спочатку запитайте яким чином отриманий цей саджанець (живцюванням чи насіннєвим розмноженням)
  2. Якщо продавець стверджує, що живцюванням, то запитайте про сорт, де и коли здійснено живцювання, та дуже добре щоб це було підтверджено фото продавця з плодоносною рослиною.
  3. Підтвердженням сорту звичайно є і необхідні документи.
  4. Візуально на живцьованому саджанці можна знайти черенок, а на сіянці його не існує, тобто стовбур суцільний з близько розташованими одна від одної бруньками.

Крім цього публікуємо фото придбаних у нас в 2013 році саджанців сорту «Карпат Стратона Валентайн», які ростуть в Ужгороді в мікрорайоні «Горяни» на подвір’ї у господаря Лазорика Йосипа. Перший урожай у кілька кілограм був отриманий в минулому році, а у 2018-му зібрано вже 38 кг. з двох рослин.

Сорт ківі «Карпат Стратона Валентайн» можна придбати за телефонами

050 183 32 51
098 017 79 77
050 756 98 58
097 552 73 05

Група Facebook «Вирощування ківі в Україні сорту Карпат Стратона Валентайн»

+